İÇİMDEKİ HAZİNE KARAKTERLERİ

DEMİR KARAHAN / ŞERİK & REFİK

Şerik ve Refik İstanbullu, ikiz kardeştir. Köklü bir İstanbullu aileden gelmekte ve büyük servet sahibidirler. Ancak Refik, ikizi Şefik (sonradan Şerik) gözü önünde kaza geçirdiğinde donup kalır ve kardeşini kurtarabilecek kadar yakın olduğu halde yapamaz. Şerik topal kalır.

Şerik, artık  kardeşine dolayısıyla bütün dünyaya karşı kin duymaya başlar. İkizi Refik’in önleyebileceği halde önüne geçmediği ve topal kaldığı kaza yüzünden Refik’in temsil ettiği her şeye karşı tavır alır. intikam almak için yaşamaktadır. İkizinin kendi hayatını çaldığı ve onun yerine eksiksiz bir hayat yaşadığı düşüncesi onu hasta etmiştir. Bu sebeple Refik ve onun temsil ettiği maddi manevi her şeye karşı kin büyütmüştür! Şefik olan adını “Ben şerim,s şerikim” diyerek resmen değiştirmiştir! İkizi Refik’in muhafızlığını yaptığı “Eskilerin Emaneti” nesnesinin evrenin dengesini değiştirecek bir şey olduğuna inanacak kadar hezeyana kapılmıştır!  

Refik ise vicdan azabı yüzünden her şeyini Şerik’e verir. Hayr işleri ile uğraşan Emine Hanım ile arkadaşlık kurduktan sonra kendini mistik bir dünyanın içinde bulur ve Emine Hanımın ekibine dâhil olur. 

 

 

Bir Cevap Yazın